سفره یکبار مصرف عمده که در برابر آتش عایق حرارتی دارد

در عصر شیک و مدرن، آیا جایی برای سفره های تجاری کلاسیک و خوب در صحنه رستوران های امروزی وجود دارد؟

این موضوع برای مدتی محل بحث بوده است و برخی ادعا می‌کنند که عصر  سفره‌ها همراه با غذاخوری‌های کلاسیک شیک و تمام انتظارات آن به نفع رستوران‌های آرام‌تر و غیررسمی‌تر آمده و رفته است.

بنابراین، بیایید مزایا و معایب سفره های تجاری را بسنجیم تا دریابیم که آیا آنها بهترین گزینه برای رستوران شما هستند یا خیر.

سرمایه گذاری روی سفره یکبار مصرف عمده مزایای زیادی دارد که در اینجا به برخی از بهترین آنها اشاره می کنیم:

سفره

رومیزی از مبلمان شما محافظت می کند. رومیزی ها از سفره های گران قیمت شما در برابر لکه ها، خط و خش های ناخوشایند محافظت می کنند.

سفره های رستوران تاثیر مثبتی بر تجربه غذا خوردن دارند. یک  نظرسنجی در مورد عادات و ادراکات غذاخوری نشان داده است که افراد ناهار خوری نه تنها از غذای خود، بلکه از فضای کلی و خدمات یک رستوران در هنگام صرف غذا در یک میز رستورانی که با رومیزی پارچه ای زیبا پوشیده شده بود، درک مثبت تری دارند. بر اساس همین نظرسنجی، 75 درصد از مردم سفره را یک عنصر ضروری از تجربه غذاخوری در رستوران خود می دانند.

آنها راهی آسان برای آرایش کردن رستوران های شما با پول کمتر هستند. ملحفه های رومیزی گزینه های زیبایی شناختی شما را بازتر نگه می دارند. به عنوان مثال، می توانید به راحتی با رومیزی مناسب، ابتدایی ترین میزها را به چیزی با ظاهری برجسته تر تبدیل کنید.

رومیزی از سروصدای زیاد در رستوران های شما جلوگیری می کند. ملحفه‌های رومیزی با ضخامت باکیفیت، بر خلاف آنهایی که از مواد سست و ارزان ساخته شده‌اند، مانع زیادی بین مبلمان و صدای تلق ظروف، ظروف شیشه‌ای و کارد و چنگال ایجاد می‌کنند.

البته نمی تواند آنقدر خوب باشد. در کنار مزایا، این عناصر کلاسیک میز رستوران دارای نکات منفی نیز هستند:

سفره ها می توانند گران باشند. مگر اینکه بخواهید به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از کتانی‌های بی‌کیفیت و بی‌کیفیت برای میزهای رستوران‌تان استفاده کنید، سفره‌ها هزینه‌های زیادی را برای شما به همراه خواهند داشت. فرقی نمی‌کند ده میز می‌پوشانید یا سی میز رومیزی‌های باکیفیت می‌توانند هزینه‌های سربار شما را به اشتباه بیندازند.  

نگهداری از سفره ها چالش برانگیزتر است. در مقایسه با جایگزین های کاغذی، نگهداری از سفره ها دشوار است. آنها باید شسته شوند، اتو شوند، و ذخیره شوند و در آن صورت ماهرانه برای حفظ ظاهرشان که، قابل درک است، هزینه های اضافی هم برای تجهیزات و هم برای نیروی انسانی نیاز دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.